Mayská masáž brucha

ilustratívny obrázok

Je to neinvazívna vonkajšia masážna technika, ktorá vedie vnútorné orgány brucha do správneho postavenia. Zlepšuje funkciu orgánov a uvoľňuje fyzické i emočné napätie v bruchu. Pomáha rozprúdiť životne dôležité toky energie Chi a tekutín v obehovom, lymfatickom a nervovom systéme, ktoré využívajú orgány a systémy v našom tele prirodzene. Tým predchádza, alebo pomáha odstraňovať príčiny chronických civilizačných ochorení.

Arvigo techniky mayskej brušnej terapieTM

Táto technika bola známa a odovzdávala sa liečiteľmi v Strednej Amerike po tisíce rokov. Arvigo techniky mayskej brušnej terapie predstavujú neprerušený reťazec znalostí, ktoré sa dedia z generácie na generáciu u pôrodných asistentiek, liečiteľov a šamanov. Sú spoľahlivé, bezpečné a výrazne efektívne. Často stačí jedno ošetrenie.

Don Elijio Panti posledný z Mayských šamanov učil, že maternica je ženským centrom a ak nie je v rovnováhe, ani žena nebude fyzicky, emocionálne  a duchovne v rovnováhe.

Masážna technika vedie vnútorné orgány brucha do správneho postavenia, zlepšuje ich funkciu a uvoľňuje fyzické a emočné napätie v bruchu. Pomáha rozprúdiť životne dôležité toky energie Chi, tekutín v obehovom, lymfatickom a nervovom systéme, ktoré využívajú orgány a systémy v našom tele prirodzene. Tým predchádza, alebo pomáha odstraňovať príčiny chronických civilizačných ochorení, napr. aj neplodnosti.

Kedy a ako masáž vykonávať

Na prvom ošetrení vás naučím ako sa môžete masírovať doma, bude vám na to stačiť 10 minút. V čase akútnych zdravotných problémov je vhodné masáž robiť 1krát denne samoošetrením a min. 1 krát za mesiac profesionálnym ošetrením. Po zmiernení problémov na udržanie zdravia obvykle stačí masírovať 1 krát za týždeň  doma a 1 krát za 2 -3 mesiace profesionálne.

Masáž by sa nemala vykonávať  tesne pred a počas menštruáciie, v 1.trimestri tehotenstva, 6 týždňov po normálnom vaginálnom pôrode a 3 mesiace po cisárskom reze, pri akútnych zápaloch v bruchu, alebo v panve, tiež pri rakovine a chemoterapii, pri zavedenom vnútromaternicovom teliesku(IUD), 6 až 8 týždňov po operácii, pri horúčkach...

Predstavenie masérky - Júlia Borčinová

Vďaka kamarátke Majke Turiničovej som sa v roku 2011 dostala  kurz Self care Mayskej brušnej  masáže so školiteľkou Vivian Menjivar a následne v roku 2012 na kurz profesionálnych praktikantov s Cathy Lipsky. Tieto kurzy sú v Európe výnimočné, keďže ich pôvod je v Strednej Amerike.

Stala som sa Profesionálnou praktikantkou a môj život aj pohľad naň sa zmenili. Začala som si uvedomovať, prečo som bola na kurze a čo všetko som pre seba svoje dcéry, kamarátky aj všetky ženy, dievčatá dostala. Dostala som veľký DAR. Vidieť seba a iné ženy inak ako nám to hovorili, ako sme sa to učili, inak, ako som to dovtedy bola schopná chápať.

Uvedomila som si, že Mayskú masáž by mali vedieť všetky ženy. Mali by mať možnosť  robiť  si ju doma a získať pocit, že majú jednoduchý a veľmi účinný nástroj ako si pomôcť pri rôznych zdravotných problémoch.

Prípad z praxe: Moja kamarátka Deniska mala prolaps maternice a jediným riešením odporúčaným od je gynekologičky bola hysteroktómia. V 36 rokoch. Deniska chodila na ošetrenia pravidelne a dnes sa cíti veľmi dobre, lebo jej maternica sa po opakovaných masážach vrátila na svoje miesto.

Pri ošetrení  pracujem na dolnej a hornej časti brucha, kde zlepšuje tok tekutín a nervových impulzov a na strednej a dolnej časti chrbta, krížovej kosti a kostrči.

Mayská masáž je veľmi jednoduchá a naučím ju každú ženu a klienta, ktorý za mnou príde, aby sa mohli masírovať doma a podporiť tak vlastné samouzdravovacie schopnosti.

Mayská masáž pre ženy

ŽENSKÁ PANVA JE  MOTOROM PREMENY ENERGIE – SAMOTNÝ TRÓN STVORENIA, KTORÝM PRECHÁDZAJÚ A PRETEKAJÚ VZORCE UNIVERZÁLNEJ TVORIVEJ ENERGIE.

Normálna maternica a prolaps maternice

Mnohé ženské problémy majú pôvod v oslabení väzov, ktoré majú za úlohu držať maternicu v správnej polohe, čo vedie k "prepadnutiu" (prolaps maternice) alebo posunutiu, ohnutiu či otočeniu maternice (flexia - ohnutie tela maternice oproti krčku, verzia - otočenie dozadu, dopredu či do strán, pozícia - poloha maternice s ohľadom na steny panvy a ďalšie). Posunutie reprodukčných orgánov naruší normálny obeh krvi a lymfy, vedie k zhoršenému prekrveniu a okysličeniu, hromadeniu toxínov, zvyšuje sa riziko tvorby myómov, cýst, zhoršuje sa kvalita vajíčok a výstelky maternice.

Vychýlená maternica
Mayská masáž ženám pomáha:
 • pri posunutej a prepadnutej maternici,
 • bolestivej, nepravidelnej menštruácii,
 • vynechávajúcej ovulácii,
 • zníženej plodnosti - podpora otehotnenia,
 • kvasinkových infekciách,
 • abnormálnom krvácaní (príliš slabá alebo príliš silná menštruácia),
 • endometrióze, cystách, myómoch (polypoch),
 • zmäkčiť a zmenšiť jazvy a zrasty po infekciách, operáciách či endometrióze,
 • PMS a depresii,
 • problémoch spojených s menopauzou,
 • na uvoľnenie emočných blokov,
 • na regeneráciu po pôrode - masážou maternica a rýchlo regeneruje a nadobúda svoju pružnosť.

Mayská masáž pre mužov

Masáž brucha zabezpečí úplný prívod krvi k prostate a tým predchádza opuchom a zápalom. Muži hovoria, že po ošetrení cítia výrazný rozdiel v prietoku krvi. Masáž nielen uľaví od opuchov prostaty, ale pomáha aj odľahčiť kŕčovým žilám, zabraňuje predčasnej ejakulácii a tiež problémom spojeným s impotenciou a nutkaním k častému močeniu.

Pri nedostatočnej funkcii lymfy sa v prostate nahromadia kyseliny, čo spôsobuje, že tkanivá požadujú viacej tekutín, aby kyselinu rozriedili. To vedie k bolestiam, opuchom. Tkanivá trpiace chronickým stresom budú sa budú degenerovať a trpieť zápalmi, čo je základnou príčinou väčšiny našich chronických chorôb, vrátane rakoviny.

Mayská masáž brucha je u mužov prospešná pri erektilnej dysfunkcii, predčasnej ejakulácii, chronickej prostatitíde, impotencii...

Mayská masáž pre všetkých

Mayská masáž je vhodná aj pre deti od 6 mesiacov, a samozrejme aj pre seniorov. Pomáha pri:

 • bolestiach hlavy, migrénach,
 • bolestiach chrbta,
 • pocite nedostatku energie,
 • chorobách močového traktu,
 • tráviacich problémoch - reflux, syndróm dráždivého čreva, Crohnova choroba, zápal žalúdka, chronická zápcha...

Táto masáž je niečo, čo žiadnej žene nemôže ublížiť.  Práve naopak, dáva jej možnosť získať vnútorný pocit istoty a hodnoty pre seba samu a následne aj pre iných. Naopak to nie je možné.

Len si to predstavte, ako o sebe nemáte žiadne pochybnosti, ako sa dokážete zbaviť strachu, keď sa cítite krásne a milované a plodné.

S láskou

Júlia Borčinová
www.mayskamasaz.sk

Zasielať novinky na e-mail