10.10.2014

Masáže na podporu plodnosti

ilustratívny obrázok

VIDEO. K účinným prirodzeným metódam podpory plodnosti patria masáže, priama stimulácia orgánov alebo podpora ich činnosti stimuláciou akupresúrnych bodov či reflexných zón.

Pri aplikácii masáží buďte trpezlivé milé žienky, môže potrvať 1 až 3 mesiace, kým spozorujete prvé výsledky v podobe zmiernenia bolestí pri menštruácii, harmonizácie krvácania, predĺženia luteálnej fázy a podobne*. Ak chcete otehotnieť, odporúčam vykonávať masáže minimálne 6 mesiacov, respektíve do otehotnenia. 

Pri dlhšie trvajúcich zdravotných problémoch ako PCOS, endometrióza, silné bolesti a/alebo krvácanie, dlhodobé vynechávanie menštruácie či opakované potraty, je vhodné liečbu konzultovať s odborníkom na celostnú medicínu.

*Poznámka: Ideálny menštruačný cyklus trvá 26 - 30 dní, ovulácia aspoň v 5 zo 6 cyklov, luteálna fáza 13 - 15 dní, krvácanie cca. 5 dní, jasnočervená krv s minimom zrazenín a bez bolestí.

UPOZORNENIE: Masáže nevykonávame v tehotenstve alebo ak sú prítomné cysty nad 5cm, ktoré by mohli prasknúť. Pri menších cystách masírujeme s citom, masírujeme len tak intenzívne, ako je nám ešte príjemné.

Akupresúra na podporu plodnosti s Dr. Randine Lewis (The Fertile Soul)

Folikulárna fáza (od skoncenia menštruačného krvácania do ovulácie): pracuje sa na tvorbe zdravého folikulu (podpora ovulácie) a kvalitnej výstelky maternice.

Ženy, ktoré trápi dlhodobý výpadok menštruácie a potrebujú znova "naštartovať" svoj cyklus, robia masáže podľa fáz mesiaca. Masáže pre folikulárnu fázu sa robia od od novu do splnu, kedy by mala teoreticky nastať ovulácia. Ak nie, nič sa nedeje, od splnu do novu pokračujete s masážami pre luteálnu fázu.

Ak sa Vám video nezobrazuje správne, prejdite na odkaz https://www.youtube.com/watch?v=fWjNX-PxdM0&app=desktop

Luteálna fáza (od ovulácie do začiatku menštruačného kvácania) - príprava na bezproblémovú menštruáciu alebo otehotnenie.

Ak sa Vám video nezobrazuje správne, prejdite na odkaz https://www.youtube.com/watch?v=pdnni2i6mdE&app=desktop

"Fertility self massage" od Hethir Rodriguez

V tomto videu uvidíte:

  1. Priamu stimuláciu maternice a vaječníkov cez brušnú stenu.
  2. Akupresúrnu stimuláciu bodov na palci nohy pre podporu činnosti hypofýzy. 
  3. Aplikáciu obkladu s ricínovým olejom.

Odporúča sa aplikovať denne s výnimkou obdobia menštruácie a v prípade, že by ste mohli byť tehotná.

Prínos: podpora plodnosti, podpora ovulácie, zníženie rizika tvorby cýst vaječníkov, zlepšenie prekrvenia maternice - tvorba kvalitnejšej výstelky, zníženie rizika bolestivých kŕčov pri menštruácii. Zlepšenie hormonálnej regulácie.


Ak sa Vám video nezobrazuje správne, prejdite na odkaz http://www.youtube.com/watch?v=UpJLfLHe0B0

Zasielať novinky na e-mail