Liečba stravou

30.01.2018

Prerušovaný pôst (Intermittent Fasting)

Prerušované hladovanie (Intermittent Fasting, IF) patrí k najpopulárnejším trendom v oblasti zdravej životosprávy. Používa sa ako efektívny prostriedok k redukcii nadbytočného telesného tuku, podporuje detoxikáciu pečene, zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, znižuje riziko cukrovky 2. typu, zlepšuje zdravie mozgu. Krátkodobý pôst pomáha telu zbavovať sa rôznych poškodených a nadbytočných tkanív ako cysty, zrasty či myómy, pôsobí aj ako prevencia rakoviny.

19.10.2014

Protikvasinková diéta - prírodná liečba kandidózy

Ako sa prírodnými prostriedkami bez vedľajších účinkov natrvalo zbavíte problémov s premnožením kvasiniek v organizme? Dôležité je dodržiavať protikvasinkovú diétu, a konzumovať potraviny s probiotickým a antimykotickým účinkom.

06.08.2010

Vitamíny na zlepšenie spermiogramu

Nájdete tu recept na "vitamínový koktail" pre mužov na zlepšenie spermiogramu, a niekoľko ďalších užitočných rád. Uvedený komplex výživových doplnkov rieši mužskú neplodnosť niekoľkými spôsobmi: pomáha pri nízkej hladine testosterónu, potláča zápaly a podporuje tvorbu spermií.

Výživa podľa krvnej skupiny

Teória stravovania podľa krvných skupín vznikla v 80-tych rokoch 20. storočia. Jej autormi sú doktor P. J. D’Adamo a jeho syn. Poznatky, ktoré stoja za vznikom tejto teórie boli objavené relatívne nedávno a neustále sa vyvíjajú, preto sú často predmetom kritiky a pochybností.

Zasielať novinky na e-mail