Fyzioterapia, zdravotné cvičenie

25.08.2022

Fertility jóga, alebo jóga na podporu plodnosti

Jste žena a ráda byste cvičila jemněji, pomaleji, s respektem k vašemu cyklu? Začínáte s partnerem myslet na děťátko? Nebo jste možná potratila a ráda byste znovu nabrala síly pro dalšího drobečka? Máte nějaké fyzické potíže, spojené s reprodukčními orgány? Pak je tento druh jógy přesně pro vás.

22.10.2014

Cvičenie metódou AVIVA

Trpíte silnými bolesťami pred a počas menštruácie? Nedarí sa vám otehotnieť a nemáte na to žiadne lekárske vysvetlenie? Alebo, naopak, radi by ste sa vyhli neplánovanému tehotenstvu? Neviete sa zbaviť nadváhy a pritom nekonzumujete nadmerné množstvo potravy? Máte nepravidelný menštruačný cyklus? Trpíte nízkym libidom? Vstúpili ste do obdobia prechodu a pociťujete nepríjemné príznaky klimaxu? Lekár Vám zistil cysty či myómy?

11.06.2013

Hormonálna jógová terapia

Hormonálna jógová terapia prirodzenou cestou odstraňuje ťažkosti spôsobené hormonálnou nerovnováhou. Na základe vedeckého výskumu boli preukázané účinky tohoto cvičenia u všetkých účastníčok, ktoré HJT cvičili.

18.01.2013

Kegelove cviky - cvičenie na panvové dno

Funkcia svalov panvového dna je stabilizovať a podporovať chrbticu, brušné orgány, a kontrolovať vnútrobrušný tlak prí dvíhaní bremien či inom nápore, u žien navyše zohráva dôležitú úlohu vo funkcii pohlavných orgánov a prežívaní sexuality. Bez cieleného cvičenia má málokto panvové dno v dobrej kondícii.

19.11.2009

Cvičenie podľa Ludmily Mojžišovej

Metóda Ludmily Mojžíšovej je dnes spájaná predovšetkým s cvikmi, ktoré pomáhajú ženám s problémom neplodnosti. Pôvodne bola zostava týchto kompenzačných cvikov pripravená pre pacientov s bolesťami chrbta a hlavy.

Zasielať novinky na e-mail