Terapie

Stále znova sa mi potvrdzuje, že najlepšie a najúčinnejšie terapie sú zadarmo. Slnko, voda, pohyb, kvalitné dýchanie a cielená meditácia v kombinácii s vyváženou stravou vyliečia 99% chronických zdravotných problémov.

Väčšina problémov s plodnosťou, vrátane infekcií, PCOS, endometriózy a opakovaných potratov sa vyrieši dôslednou aplikáciou niekoľkých terapií:

Číslo stránky:
25.08.2022

Fertility jóga, alebo jóga na podporu plodnosti

Jste žena a ráda byste cvičila jemněji, pomaleji, s respektem k vašemu cyklu? Začínáte s partnerem myslet na děťátko? Nebo jste možná potratila a ráda byste znovu nabrala síly pro dalšího drobečka? Máte nějaké fyzické potíže, spojené s reprodukčními orgány? Pak je tento druh jógy přesně pro vás.

30.01.2018

Prerušovaný pôst (Intermittent Fasting)

Prerušované hladovanie (Intermittent Fasting, IF) patrí k najpopulárnejším trendom v oblasti zdravej životosprávy. Používa sa ako efektívny prostriedok k redukcii nadbytočného telesného tuku, podporuje detoxikáciu pečene, zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, znižuje riziko cukrovky 2. typu, zlepšuje zdravie mozgu. Krátkodobý pôst pomáha telu zbavovať sa rôznych poškodených a nadbytočných tkanív ako cysty, zrasty či myómy, pôsobí aj ako prevencia rakoviny.

Chirurgická liečba

Pod chirurgickou liečbou rozumieme operačný zákrok. Menšie zákroky môžu byť vykonané ambulantne v lokálnej anestéze, väčšie zákroky obvykle vyžadujú celkovú anestézu.

28.04.2017

Liečba pomocou nízkych dávok Naltrexonu (LDN)

Naltrexon bol pôvodne vyvinutý ako liečba pre ľudí závislých na alkohole a opiátoch. Naltrexon je antagonistom opioidných receptorov, to znamená že blokuje receptory endorfínov a tým ruší ich účinky. Ukázalo sa však, že možnosti využitia tohoto lieku sú oveľa širšie. Nízke dávky Naltrexonu pomáhajú pri diagnózach ako endometrióza, PCOS, rakovina, celiakia, Crohnova choroba, rôzne autoimunitné ochorenia vrátane Hashimotovej tyreoditídy a reumatickej artritídy, poruchy fungovania CNS, rôzne druhy neplodnosti a opakované potraty.

Mayská masáž brucha

Je to neinvazívna vonkajšia masážna technika, ktorá vedie vnútorné orgány brucha do správneho postavenia. Zlepšuje funkciu orgánov a uvoľňuje fyzické i emočné napätie v bruchu. Pomáha rozprúdiť životne dôležité toky energie Chi a tekutín v obehovom, lymfatickom a nervovom systéme, ktoré využívajú orgány a systémy v našom tele prirodzene. Tým predchádza, alebo pomáha odstraňovať príčiny chronických civilizačných ochorení.

09.04.2016

Systémová enzymoterapia (SET)

Systémová enzymoterapia je jedna z najuniverzálnejších a najúčinnejších terapií pre široké spektrum zdravotných problémov, a dá sa použiť aj pri liečbe neplodnosti a rôznych ochorení reprodukčných orgánov od cýst, myómov, endometriózy či zrastov až po imunologicky podmienené poruchy plodnosti.

03.01.2016

Dýchacie cvičenia

Dýchanie patrí k najviac zanedbávaným aspektom ľudského zdravia. Väčšina z nás dýcha plytko a rýchlo, bránicu takmer nezapájame. Následkom nedostatočného dýchania môžeme trpieť fyzickými aj psychickými neduhmi, ktoré sa bez odstránenia pravej príčiny len ťažko zlepšujú. Správnu techniku dýchania je možné natrénovať pomocou jednoduchých cvičení uvedených v tomto článku.

22.10.2014

Cvičenie metódou AVIVA

Trpíte silnými bolesťami pred a počas menštruácie? Nedarí sa vám otehotnieť a nemáte na to žiadne lekárske vysvetlenie? Alebo, naopak, radi by ste sa vyhli neplánovanému tehotenstvu? Neviete sa zbaviť nadváhy a pritom nekonzumujete nadmerné množstvo potravy? Máte nepravidelný menštruačný cyklus? Trpíte nízkym libidom? Vstúpili ste do obdobia prechodu a pociťujete nepríjemné príznaky klimaxu? Lekár Vám zistil cysty či myómy?

19.10.2014

Protikvasinková diéta - prírodná liečba kandidózy

Ako sa prírodnými prostriedkami bez vedľajších účinkov natrvalo zbavíte problémov s premnožením kvasiniek v organizme? Dôležité je dodržiavať protikvasinkovú diétu, a konzumovať potraviny s probiotickým a antimykotickým účinkom.

10.10.2014

Masáže na podporu plodnosti

VIDEO. K účinným prirodzeným metódam podpory plodnosti patria masáže, priama stimulácia orgánov alebo podpora ich činnosti stimuláciou akupresúrnych bodov či reflexných zón.

11.06.2013

Hormonálna jógová terapia

Hormonálna jógová terapia prirodzenou cestou odstraňuje ťažkosti spôsobené hormonálnou nerovnováhou. Na základe vedeckého výskumu boli preukázané účinky tohoto cvičenia u všetkých účastníčok, ktoré HJT cvičili.

22.02.2013

Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky je nenápadná rastlina pripomínajúca bodliak. V lekárskych aj liečiteľských kruhoch je pestrec známy pre svoju schopnosť regenerovať tkanivo pečene a obnovovať jej správnu funkciu.

08.02.2013

Masáže a obklady s ricínovým olejom

Masáže a obklady s ricínovým olejom pomáhajú riešiť neplodnosť a ochorenia reprodukčného systému vrátane endometriózy, myómov, anovulácie, PCOS, nepravidelnej menštruácie, nepriechodnosti vajíčkovodov či semenovodov a zníženej kvality spermií.

18.01.2013

Kegelove cviky - cvičenie na panvové dno

Funkcia svalov panvového dna je stabilizovať a podporovať chrbticu, brušné orgány, a kontrolovať vnútrobrušný tlak prí dvíhaní bremien či inom nápore, u žien navyše zohráva dôležitú úlohu vo funkcii pohlavných orgánov a prežívaní sexuality. Bez cieleného cvičenia má málokto panvové dno v dobrej kondícii.

Derivačné kúpele

Technika ozdravenia a detoxikácie organizmu s použitím studenej vody. Je to jedna z najpozoruhodnejších prírodných liečebných metód so širokým využitím - jednoduchá, finančne nenáročná, prístupná každému.

26.03.2011

Riziká asistovanej reprodukcie

Techniky a metódy asistovanej reprodukcie so sebou prinášajú aj niektoré riziká a nežiadúce účinky.

25.03.2011

Techniky asistovanej reprodukcie

Techniky asistovanej reprodukcie umožňujú tehotenstvo aj párom s diagnózami ako azoospermia, nepriechodnosť vajíčkovodov alebo semenovodov, alebo v prípadoch kedy nie je možné získať vlastné vajíčka alebo spermie.

01.03.2011

Bylinky na otehotnenie

Overené bylinné zmesi na podporu plodnosti a prirodzeného otehotnenia. Zloženie najznámejších tradičných zmesí na neplodnosť - čaj L. Mojžišovej, bylinná zmes babky Radnickej.

27.02.2011

Možnosti riešenia mužskej neplodnosti

Možnosti riešenia mužskej neplodnosti sa odvíjajú od pravdepodobnej príčiny neplodnosti, osobných preferencií a finančnej situácie neplodného páru.

08.12.2010

Neinvazívna liečba neplodnosti

Neplodnosť, či už mužská alebo ženská je určitým prejavom nerovnováhy organizmu. Ak liečba neplodnosti nerešpektuje túto okolnosť a snaží sa nasilu "presvedčiť" organizmus k otehotneniu, výsledkom môžu byť komplikácie v tehotenstve, ďalšie narušenie zdravia matky aj dieťaťa.

Číslo stránky:

Zasielať novinky na e-mail