Ženské problémy

27.06.2017

Syndróm PCO - prírodná liečba

Syndróm polycystických vaječníkov (Polycystic Ovary Syndrome - PCOS) je jednou z najčastejších porúch hormonálnej regulácie u žien. Symptómy PCOS sa vyskytujú u 5 až 10% žien v plodnom veku (12 až 45 rokov). Článok z roku 2012, posledná aktualizácia 27.6.2017.

11.03.2017

Prírodná liečba endometriózy

V tomto článku nájdete odporúčania pre zmenu životosprávy v rámci prevencie a liečby endometriózy a adenomyózy. Dodržiavanie týchto zásad Vám pomôže znížiť riziko výskytu endometriózy, a zlepšiť prognózu liečby tohoto ochorenia. Posledná aktualizácia 11.3.2017.

16.03.2016

10 faktov o endometrióze

Marec je mesiac povedomia o endometrióze. Endometrióza si právom taký mesiac zaslúži, pretože napriek značnému rozšíreniu je veľmi málo známa, a tí ktorí o nej počuli, často tápajú v množstve poloprávd až neprávd. Dovoľte mi teda predstaviť 10 faktov o endometrióze z pohľadu ženy, ktorá s touto diagnózou už dobrých 20 rokov žije, a súkromne aj profesionálne sa zaoberá možnosťami jej prírodnej liečby.

26.10.2014

Obnova plodnosti po IVF a užívaní hormonálnej antikoncepcie

Ukončenie užívania hormonálnej antikoncepcie (HAK) neznamená automaticky obnovenie plodnosti do niekoľkých mesiacov. Pre mnohé ženy je začiatkom trápenia s hormonálnou nerovnováhou, anovuláciou, absenciou menštruácie a nemožnosťou otehotnieť. Podobné symptómy môžu vyvolať syntetické hormóny, ktoré sa používajú v rámci hormonálnej stimulácie pri umelom oplodnení.

11.10.2014

Prírodná liečba gynekologických a urologických infekcií

Liečba bežných gynekologických a urologických infekcií je možná aj prírodnými prostriedkami, bez použitia antibiotík.

05.11.2013

Problémy s kojením

Naštudujte si základné informácie o kojení, správnom prikladaní bábätka a ošetrovaní bradaviek ešte pred pôrodom - znížite tak riziko problémov súvisiacich s rozbehnutím laktácie, poraneniam bradaviek a horúčkovitým stavom z nedostatočne vyprázdnených prsníkov.

Poruchy ovulácie

Pravidelná ovulácia je jedným z hlavných kritérií plodnosti ženy. Ovulácia môže príležitostne vynechať vplyvom akútneho ochorenia alebo silného stresu. U zdravej ženy v plodnom veku by ovulácia mala byť prítomná aspoň v 5 zo 6 menštruačných cyklov.

12.10.2012

Cysty na vaječníkoch

Vačšina cystických útvarov na vaječníkoch sú tzv. funkčné cysty, ktoré sú neškodné a v priebehu niekoľkých menštruačných cyklov sa vstrebajú. Niektoré typy cýst však vyžadujú cielenú liečbu. Prírodná medicína našťastie poskytuje dostatok možností, a invazívne zásahy obvykle nie sú nevyhnutné.

11.10.2012

Opakované potraty

Opakovaný potrat je jedna z psychicky najnáročnejších komplikácií plodnosti. Okrem fyziologických príčin preto netreba zanedbávať ani duševné aspekty zvládnutia tejto situácie, a podľa potreby sa venovať aj psychosomatickej terapii.

11.10.2012

Neplodnosť ženská

Podmienky úspešného počatia u ženy sú: vyvážené hladiny hormónov, nechránený pohlavný styk približne v čase ovulácie, spojenie spermie a vajíčka vo vajcovode, a uchytenie zárodku v maternici.

Endometrióza

Endometrióza je ochorenie, pri ktorom sa ložiská sliznice maternice nachádzajú buď v iných tkanivách maternice (vo svalovine) alebo mimo dutiny maternice, napr. vo vajíčkovode, vo vaječníku alebo v rôznych iných orgánoch tela.

Zasielať novinky na e-mail