11.10.2014

Prírodná liečba gynekologických infekcií

Liečba bežných gynekologických infekcií je možná aj prírodnými prostriedkami, bez použitia antibiotík.

Gynekologická infekcia potrápi aspoň raz za život každú ženu. Niektoré z nás "prenasledujú" opakovane, nevieme sa ich zbaviť ani pri dôslednom užívaní antibiotík. Príčinou môže byť celkové oslabenie imunity a narušená črevná mikroflóra.

Infekcie sa častejšie vyskytujú v tehotenstve kôli hormonálnym zmenám a absencii menštruácie.

Pokiaľ chcete infekcie nielen liečiť, ale aj zabrániť ich opätovnému výskytu, najlepšie Vám poslúži následujúci postup.

Ako liečiť vaginálne infekcie prírodnými metódami

V akútnej fáze vaginálnej infekcie použite lokálne liečivé prípravky s obsahem koloidného striebra, čajovníkového oleja (Tea Tree oil) alebo manukového oleja s protikvasinkovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Pomáha aj zriedený roztok prípravku Hylak.

Postup: menštruačný tampón z biobavlny namočte do liečivého prípravku, zaveďte do pošvy a nechajte pôsobiť 3 - 4 hodiny. Opakujte 3 dni po sebe 2x denne (ideálne ráno a večer).

Na doliečenie a podporu lokálnej imunity použite vaginálne probiotické čípky, alebo 3 dni po sebe 2x denne aplikujte tampón namočený do živého bieleho jogurtu.

"Zdravotné odporúčania v článku sú obecné. Najlepšiu účinnosť dosiahnete s liečbou zostavenou na mieru Vašim potrebám. Ak máte otázky, vyskúšajte naše poradenstvo."

Váš Fertility konzultant, Ing. Helena Bieliková

Udržiavacie a preventívne opatrenia:

  • Nasadenie protikvasinkovej diéty - kvasinková infekcia nemusí byť lokalizovaná len v urogenitálnom systéme. Časté je premnoženie kvasiniek v iných častiach organizmu, vplyv na hormonálnu reguláciu a imunitu však zostáva. Silnými prostriedkami v boji s kvasinkami je surový cesnak, panenský kokosový olej a nefiltrovaný jablčný ocot.
  • Ďalšou možnosťou je "prírodné antibiotikum" podľa receptu na stránke vyvazenezdravi.cz. Zložky: jablčný ocot, cesnak, cibuľa, čili papričky, zázvor, chren, kurkuma.
  • celkové posilnenie imunity - obmezenie príjmu cukru a bieleho pečiva (protikvasinková diéta), obnova zdravej črevnej mikroflóry, prípravky na posilnenie imunity jako echinacea a pod.
  • Systémová enzymoterapia je veľmi účinným nástrojom na posilnenie imunity, urýchlenie liečby akútnych infekcií (je vhodná aj ako doplnková liečba k antibiotikám) a zabránenie opakujúcim sa gynekologickým infekciám.
  • nenoste tesné nohavice a používajte bielé bavlnené spodní prádlo, které umožňuje vetranie intímnych partií,
  • príležitostne nenoste žiadne spodné prádlo - napríklad na spanie len nočná košeľa,
  • používajte nedráždivé prostriedky na pranie a intímnu hygienu,
  • preferujte menštruačné pomôcky z BIO produkcie (nebielené, neparfémované, bez obsahu dráždivých chemikálií).

Ak máte problém s premnožením kvasiniek, pomôže Vám špeciálna protikvasinková diéta.


Autor článku:
Helena Bieliková, Fertility konzultant
Niečo málo o mne...

Zasielať novinky na e-mail