03.09.2012

Otehotnenie s poruchou funkcie vajcovodov II.

Milé pokračovanie poradenského článku "Otehotnenie s poruchou funkcie vajcovodov" z 18.11.2010. Klientke nášho poradenstva sa podarilo otehotnieť po opakovanom KET.

Poradenskej konzultácii predchádzalo niekoľko neúspešných pokusov asistovanej reprodukcie (vzhľadom k poruche funkcie vajcovodov je prirodzené otehotnenie prakticky vylúčené). V poradenstve sme odporučili nápravné opatrenia - viac v článku  Otehotnenie s poruchou funkcie vajcovodov) - ktoré pani klientka odskúšala a zaviedla úpravy životosprávy, po ktorých sa začala cítiť lepšie. O necelý rok podstúpila KET (kryoembryotransfer, metóda asistovanej reprodukcie), ktoré viedlo k úspešnému otehotneniu.

V tejto chvíli už má pani vytúženú dcérku, z čoho sa veľmi tešíme a srdečne blahoželáme :-)

Šťastná maminka nám napísala, ako spätne hodnotí prínos poradenstva, a čo mohlo pomôcť k otehotneniu.

Je ťažké povedať, čo pomohlo k otehotneniu najviac. Komunikácia s vami mi pomohla sa zorientovať a pozrieť na problém komplexnejšie.

Bola som na 10 sedeniach TCM, ktoré mi myslím tiež pomohli, z nulovej energie a únavy som sa dostala do lepšej kondície. Urobila som zmeny v stravovaní, párkrát som bola na cvičení Pilates, chodila som na shiatsu, to som si veľmi obľúbila a brala ako veľké uvoľnenie.

Bola som na kurze chi-kung 1.stupňa, dosť ma to oslovilo, no ťažko sa mi to prenášalo do praktického života a postupne som sa začínala cítiť príliš ponorená do seba, mimo ostatných, a to mi vadilo. Aj časovo som mala problém sa tomu pravidelne venovať, takže chi-kung som asi po 2 týždňoch pravidelného cvičenia nechala tak. Začala som sa ale viac snažiť žiť prítomnosťou, neriešiť dokola minulosť a budúcnosť... to na mňa pôsobí tiež dosť upokojujúco.

Bolo to však celkom náročné obdobie, lebo som sa dlhodobo necítila po viacerých stránkach dobre. Zistili mi aktívneho helikobaktera, ktorého som si 2x musela preliečovať kombináciami antibiotík. V júli som dostala od syna kiahne, s dosť zlým priebehom, vysokými horúčkami, silným výsevom. Po kiahňach som si ešte preliečovala helicobactera, takže to vôbec nevyzeralo, že by som sa do septembra - kedy sme plánovali KET - mohla zotaviť.

V auguste sme skoro tri týždne boli pri mori, už tam som začala brať hormóny ako prípravu na KET a išla do toho tak nejako automaticky... a ono to vyšlo :) I keď som nemala zrovna najšťastnejšie obdobie a bola som pod stresom, z viacerých dôvodov, predsalen to vyšlo. Bábätko sa veľmi chcelo narodiť, keď to všetko vydržalo!

Neviem, čo vlastne pomohlo, no zmeny, ktoré som vďaka Vašej pomoci urobila, mi veľmi pomohli k väčšej rovnováhe a to je zrejme dosť podstatné.

Veľmi som rada, že som Vás našla, veľmi ste mi pomohli.

Ďakujeme, že ste si našli čas podeliť sa s nami o tento krásny príbeh, a prajeme všetko dobré Vám aj celej rodinke!

Ak Vás tento príbeh zaujal alebo inšpiroval, neváhajte ho preposlať alebo zdieľať s Vašimi známymi. Často je to práve príbeh s dobrým koncom, čo nám dodá silu do ďalšieho boja s chorobou. Ak máte aj Vy zaujímavý príbeh o uzdravení alebo otehotnení pomocou prírodnej liečby, napíšte mi ho na mail info@fertility.sk - bude mi cťou ho pridať na moje stránky :-)

Príbeh spracovala:
Ing. Helena Bieliková

Kam ďalej?

Zasielať novinky na e-mail