15.03.2016

Uzdravenie z PCOS pomocou prírodnej liečby

ilustratívny obrázok

Úžasný príbeh pani, ktorá sa uzdravila z PCOS pomocu prírodnej liečby. Zmena stravy, zdravšie varenie, výživové doplnky a pohyb pomohli obnoviť zdravie a plodnosť. Dnes sa pani teší z pravidelnej ovulácie a 31-dňového menštruačného cyklu bez liekov. Skvelá práca :-)

Príbeh pani Zuzany vlastnými slovami...

Písala som do tejto poradne v roku 2013. Už vtedy ma veľmi zaujala táto stránka a doslova som hltala všetky články, hlavne tie s PCOS keďže tie sa ma týkajú najviac...

Písala som lebo som sa potrebovala uistiť a odhodlať skončiť brať hormonálnu antikoncepciu, ktorú som brala 9 rokov a lekári ma strašili, že bez nej nebudem mať menštruáciu, a iné problémy vrátane neskoršej neplodnosti...

Prve mesiace boli fakt krušné, neuveriteľné zmeny nálad, pár krát som musela ísť na antibiotiká pretože som mala opuchnutú celú tvar kvôli akné a iné symptómy typické pre PCOS. Pár krát som to oľutovala, že som sa vydala na túto cestu a bola dlhá. Každý lekár krútil hlavou a chcel mi okamžite nasadiť antikoncepciu naspäť... Ja som však išla a riadila sa svojim srdcom a radami a článkami. Zdravá strava, začala som behať, eliminovala som stres zo svojho života (tak ako to len je možné)... Menštruácia prišla najskôr po 47 dňoch, potom za 9 mesiacov, potom za dva, a od januára minulého roku chodí takmer pravidelne (priemerne v 31 deň a stále sa to zlepšuje).

Pred dvoma mesiacmi som začala merať teplotu a robiť grafy (Symptotermálna metóda - pozn. red.), robím si aj ovulačné testy Clearblue ktoré indikujú aj estrogén a luteinizačný hormón, ktoré mi ovuláciu potvrdili tiež... Konečne sa cítim ako žena :)!

Keď to zhrniem tak: začala som variť poctivé jedlá a vyhýbam sa polotovarom, obohacujem svoj jedálniček zeleninou a jednodoucho pestrou stravou - nič drastické. Začala som behať a to je najúžasnejší liek pre telo aj dušu. Každý deň beriem kyselinu listovú, rybí tuk a B12 vitamín. Som vďačná za môj PCOS, lebo mi odhalil silu o ktorej som ani netušila, že sa vo mne skrýva.

Ďakujem za články, ktoré sú zrozumiteľne, vecne, a zaujímavo napísané. Ďakujem že pomáhate ženám byť ženami a matkami. Ďakujem za túto stránku, naozaj mi zmenila život k lepšiemu :)


Ak Vás tento príbeh zaujal alebo inšpiroval, neváhajte ho preposlať alebo zdieľať s Vašimi známymi. Často je to práve príbeh s dobrým koncom, čo nám dodá silu do ďalšieho boja s chorobou. Ak máte aj Vy zaujímavý príbeh o uzdravení alebo otehotnení pomocou prírodnej liečby, napíšte mi ho na mail info@fertility.sk - bude mi cťou ho pridať na moje stránky.

Článok spracovala:
Ing. Helena Bieliková

Kam ďalej?

Zasielať novinky na e-mail