23.03.2016

Spriechodnenie vajcovodov pomocou prírodnej liečby

ilustratívny obrázok

Ak máte problémy s priechodnosťou vajcovodov, neznamená to, že to už nikdy nebude inak. V tomto článku sa dočítate skutočný príbeh ženy s endometriózou, ktorej sa podarilo dosiahnuť spriechodnenie obidvoch vajcovodov pomocou prírodnej liečby.

"Začala som sama študovať o endometrióze (čítala som veľa psychologických kníh napr. miluj svoj život a tu som sa dočítala o endometrióze - znamená neistota, sklamanie, nahrádzanie lásky k sebe cukrom, mala som obrovské množstvo výčitiek - neustále som sa vracala do minulosti a tak som sa naučila odpustiť samej sebe a pochopiť v prvom rade prečo sa stalo všetko to zlé v mojom živote a pochopila som že všetko je tak ako má byť a prestala som sa vracať dozadu ale začala som žiť pre prítomnosť :-). Toto myslenie som zmenila na myslenie: som silná, žiadaná a určite raz budem milovaná - verím tomu a verila som. Je nádherné byť ženou a začala som ľúbiť, len tak samu seba a obzerať sa v zrkadle a hovoriť si mám samu seba rada). Toto bol prvý krok.

Druhým krokom bolo to, že som prestala počúvať lekárov (či v IVF centrách a vlastného gynekológa ktorí mi vždy tvrdil nikdy neotehotniete a tie vajcovody musíme odstrániť :-) ja som sa pousmiala a odpovedala mu že s tým nesúhlasím keďže som sa v živote o bábätko nepokúšala a taktiež to že teraz na to partnera nemám. A on: "ako chcete". Stála som si za svojim tvrdením!!! Som tvrdohlavá ako mulica (teraz sa naozaj smejem :D). Od lekára som si zobrala iba jednu radu a tou bolo užívanie hormónu visanne (to bola hotová katastrofa: bolesti, špinenie, začal sa tvrdý boj s vlastným telom... užívala som ho 8 mesiacov a potom som ho sama vysadila keďže lekár sám nevedel či mi ten visanne pomáha a tak som si povedal a, že svoje telo trápiť nechcem.

Tretím krokom ste boli vy: vy ste tak super navigovali, tak ste mi veľmi pomohli... hlavne tou detoxikáciou :-)))) zbavila som telo toxínov a potom som vysadila lepok, laktózu a riadila sa vašimi radami o stravovaní. Nakúpila som si všetky produkty, ktoré užívam naďalej. Začala som cvičiť kegelove cviky, panvové dno (pri tomto cvičení sompociťovala bolesti a tak som ho cvičila kedy sa mi chcelo :-) keďže pracujem v Innsbrucku a príroda je tu prekrásna tak som si kúpila palice na norworking a začala som chodiť po horách. Keď bolo teplo sadla som si do prírody a cítala knihy, časopis vitalia a fitštýl... pred tým som čítala časopisy Ema, Eva (a zas sa smejem :D) - vždy som si hovorila všetko zlé raz skončí a na dobré sa obráti! Treba tomu predovšetkým veriť - som toho živým príkladom...

Štvrtým krokom bolo osamostatnenie sa kúpou svojho bytu a pobyt v kúpeľoch: kúpila som si svoj bytík, ktorý ma začal napĺňať šťastím a mala som cieľ svojho života....Zatiaľ čo sa mi bytík krásne prerábal ja som bola v kúpeľoch v Lúčkach (keďže som bola operovaná a rozrušovali mi zrasty, tak som na kúpele mala nárok a vybavila si ich! Ani lekár mi to nenavrhol ale ja sama som sa zas dočítala na čomám nárok.....) Celá tá starostlivosť v kúpeľoch bola úžasná, perfektná a poriadne som si oddýchla. Aj keď som bola spolovice samoplatca vôbec mi to nevadilo práve naopak povedala som si peniaze boli a budú, treba žiť :-)   Kúpele boli úžasné lebo som tu stretla lásku svojho života, svojho úžasného partnera a tu mi poradil jeden lekár, že je doktor Doc. Tibor Bielik ktorý sa venuje endometrióze. Lekár z kúpeľov mi dodal energiu a povedal: Monika ste za určitým cieľom, začínate sa liečiť a ja verím, že vy to zvládnete a je to u vás nový začiatok.

A tak po mesačnom pobyte v kúpeľoch som kontaktovala pána doc. Bielika v Banskej Bystrici a dohodla si s ním konzultáciu. Kúpila som si aj náramok plodnosti a ten nosím dodnes (ale zas tomu musíte veriť :-)) Zas ma to pár eur stálo, ale vôbec som sa tým nezaoberala a stále si išla za svojim cieľom. Tento lekár je anjelik v bielom....perfektný prístup, úžasné srdiečko má a všetko mi vysvetlil. Po sone mi povedal že ja to tam vôbec nemám zlé :-) a tak sme sa dohodli o vyšetrení HSG. Zakázal mi o tom čítať na internete (ale ja som to už dávno mala naštudované čo mi to bude robiť).

A tak prišiel ten veľký deň toho super vyšetrenia. Prišla som tam pozitívne naladená a usmiata.... Držala som sa, ako hrdinka a s úsmevom na tvári vôbec ma tá bolesť netrápila čo mi to tam idú robiť ani kto tam všetko je môj cieľ bol - chcem vedieť v akom stave sú vajíčkovody (aby som sa vyhla mimomaternicovému tehotenstvu keďže pri nepriechodnosti obidvoch vvajcovodov to je 80%). A už sa mi slzy tlačia do očí keď lekár ma chytil za nohu a povedal tekutina prešla do dutiny brušnej bez problémov....a teraz druhý a ono to zas prešlo....prešlo to......a ja šťastná :-) revala som čo Vám poviem po dvoch rokoch trápenia sa to napravilo aj napriek tvrdeniam od lekárov.....A to ešte môj lekár o ničom nevie a ja ani k nemu nepôjdem (však na čo preventívku mám za sebou) a navštívim ho iba vtedy ked budem držať v rukách papier že som tehotná a bez umelého oplodnenia :-) tak ...a donesiem mu to čierne na bielom aj o tej priechodnosti vajíčkovodov.

Na záver dodám iba toľko:

Človek je chorý iba preto, lebo si nerozumie. Nechápe telesné signály. Choroba je vždy informácia, nastavené zrkadlo. Je potrebné, aby sa každý z nás do toho zrkadla pozrel a následne sa dozvi, prečo je chorý, akú robí v živote chybu, čo mu vlastne chce telo touto chorobou povedať. A pokiaľ túto informáciu včas pochopí a začne na sebe pracovať, meniť svoje správanie, stravovanie, vzťah k sebe a ostatným, vzťah k životnému prostrediu okolo neho, tak sa uzdraví sám! Bez liekov a lekárov. Ak zmeníme svoje správanie - uzdravíme sa.

Vo všetkom naďalej pokračujem, veľa meditujem počúvam krásnu melancholickú upokojujúcu hudbu a keď sa mi nič nechce len tak ležím s nohami vyloženými hore :-)"

Ak Vás tento príbeh zaujal alebo inšpiroval, neváhajte ho preposlať alebo zdieľať s Vašimi známymi. Často je to práve príbeh s dobrým koncom, čo nám dodá silu do ďalšieho boja s chorobou. Ak máte aj Vy zaujímavý príbeh o uzdravení alebo otehotnení pomocou prírodnej liečby, napíšte mi ho na mail info@fertility.sk - bude mi cťou ho pridať na moje stránky :-)

Autor článku:
Ing. Helena Bieliková

Kam ďalej?

Zasielať novinky na e-mail