Ďalšie informácie o poradenstve

Bylinky a koreniny pre zdravie

Ako obvykle prebieha Fertility poradenstvo?

Po úvodnej konzultácii a analýze Vašej zdravotnej histórie a aktuálnej kondície zostavíme liečebný režim. Neočakávajte žiadnu zázračnú pilulku ani univerzálny návod so zárukou otehotnenia do troch týždňov.

Budeme sa postupne prepracovávať od veľkých a zjavných prekážok po menšie, skryté, ale často nemenej dôležité. Pre optimálne vyladenie liečebného procesu je veľmi dôležitá spätná väzba - zvlášť v priebehu prvých troch mesiacov intenzívnej liečby ma neváhajte kontaktovať, ak máte akékoľvek nezvyklé prejavy, zmenu intenzity doterajších symptómov a podobne.

Obvyklé otázky

Môže prírodná liečba pomôcť aj na moju diagnózu?

Ľudia si často nie sú istí, či prírodná liečba dokáže pomôcť práve v ich prípade. Realita je taká, že prírodná liečba je vo väčšine prípadov JEDINÁ SKUTOČNÁ LIEČBA. Západná, konzervatívna medicína málokedy prináša vyliečenie a uzdravenie, obvykle ide len o odstraňovanie a potláčanie symptómov ochorenia. Ak teda chcete byť naozaj zdraví, odpoveďou je skoro vždy prírodná liečba.

Prečo je poradenstvo spoplatnené?

Keď som s poradenstvom tak akosi mimochodom a neplánovane začínala (niekedy okolo roku 2011), bolo kompletne zadarmo. Postupne však rástol počet záujemcov o dobrú radu, a pokračovanie rovnakým spôsobom bolo neudržateľné. Nielenže to bolo nesmierne časovo náročné, ale aj neúčinné. Často som sa stretávala s tým, že ľudia ktorým som radila sa mojich odporúčaní vôbec nedržali. Je totiž celkom prirodzená ľudská vlastnosť, že ak niečo od niekoho dostaneme zadarmo, tak si to nevážime tak, ako keby sme tú istú vec dostali za peniaze. V mozgu máme akúsi skratku: "ak to nič nestojí, nemá to žiadnu hodnotu". A keď to nemá hodnotu, prečo by sme sa tým mali riadiť?

Prvou funkciou spoplatnenia poradenstva je teda prirodzený filter na tých dotazovateľov, ktorí sa necítia skutočne vnútorne pripravení a presvedčení o tom, že chcú niečo zmeniť.

Za radami ktoré dávam je ukryté obrovské množstvo investovaného času a energie, a klientovi poradenstva poskytuje hodnotu, ktorá je často peniazmi nemerateľná - ak by klient chcel získať rovnakú informáciu svojpomocne, stálo by ho to obrovské množstvo časuiu a energie. Odo mňa však získa nielen informácie, ale aj novú nádej a energiu do ďalšieho snaženia o otehotnenie, a to je tiež niečo, čo sa nepovaľuje len tak na ulici :-)

Ak si teda niekto stále myslí, že moje rady nestoja za tie peniaze, čo za ne pýtam, nie je nič jednoduchšie, ako nevyužiť moje služby :-) našťastie žijeme vo svete internetu a dostupných informácií, kto má čas na hľadanie, nájde si cestu aj sám. Okrem iného aj na mojich stránkach, kde sa snažím priebežne dopĺňať všetky kľúčové informácie, na ktoré pri štúdiu narazím.

Druhým, ešte dôležitejším prínosom spoplatnenia je zefektívnenie poskytovaných poradenských služieb. Keďže môj dostupný čas je limitovaný, je logické, že menšiemu množstvu "prefiltrovaných" klientov so skutočným záujmom sa dokážem venovať viac a kvalitnejšie.

Tu by som si dovolila uviesť ešte jednu nevyslovenú pod-otázku: "Pokiaľ beriem za svoje služby peniaze, aký je rozdiel medzi mnou, a tými, ktorých kritizujem?" Dobrá otázka :-) rozdiel je predovšetkým v tom, že som len jedna osoba s limitovaným časom, a nepotrebujem si "naháňať biznis", lebo ho mám akurát toľko práce, koľko stihnem zodpovedne vybaviť. Nerobím si reklamu, nikomu neplatím (ani od nikoho neprijímam) provízie za odovzdaných klientov - ľudia za mnou chodia sami na základe referencií od známych a hľadania na internete. Snažím o maximálnu objektivitu a nezaujatosť. Neplatia ma ani poisťovne.

UPOZORNENIE: Komplexné poradenské balíčky momentálne nie sú dostupné z kapacitných dôvodov, záujemcom však môžem poskytnúť osobné konzultácie u mňa doma, alebo jednorázové konzultácie na maili info@fertility.sk či telefónnom čísle +420 776 311 013.

Ako mi konzultácie pomôžu zlepšiť zdravie?

Konzultácie pomáhajú ľuďom rýchlejšie sa zorientovať vo svete prírodnej liečby, určiť správne priority a vykročiť na správnu cestu.

Ľudia boli niekoľko desaťročí vedení k tomu, aby v otázkach zdravia neverili svojej intuícii a spoliehali výhradne na lekárov. Výsledok je ten, že svojmu telu nerozumieme, nedôverujeme, a nevieme sa oň správne starať.

Za ideálnych okolností by každý z nás mal byť oboznámený aspoň so základmi prírodnej liečby bežných zdravotných problémov, a samozrejmosťou by mala byť dôverná znalosť fungovania a reakcií vlastného tela. V prípade, že sa problém nedarí zvládnuť vlastnými silami a zdravie je chronicky narušené, mali by sme vyhľadať lekára a/alebo spoľahlivého alternatívneho liečiteľa či terapeuta.

Ako rýchlo sa dostavia výsledky liečby?

Čím dlhšie pretrvával zdravotný problém, tým dlhšie spravidla trvá liečba. Prvé výsledky sa obvykle prejavia už za niekoľko dní - môžete cítiť prílev energie, zmiernenie chuti na sladké a podobne.

K úplnému odstráneniu problému s plodnosťou dochádza v rozpätí jedného až piatich mesiacov, v závažnejších prípadoch do 12 mesiacov.

Kedy sa môžem začať snažiť o otehotnenie?

Počas prvých troch mesiacov liečby je väčšinou vhodné používať bariérovú antikoncepciu, nie je to však podmienka. 

Otehotnenie by sa nemalo unáhliť v týchto prípadoch:

  • máte podozrenie na zníženú priechodnosť vajíčkovodov,
  • počas poledných 3 mesiacov ste užívali hormonálnu antikoncepciu,
  • počas poledných 3 mesiacov ste absolvovali ste kyretáž, laparoskopiu alebo iný chirurgický zákrok,
  • máte za sebou viac ako jeden spontánny potrat.

Podmienky Fertility poradenstva

Pri výskyte akýchkoľvek zdravotných komplikácií, ktoré môžu súvisieť alebo interagovať s liečebným režimom ma prosím bezodkladne kontaktujte.

Terapeutické metódy

V rámci poradenstva používam niekoľko hlavných terapeutických metód: úprava stravy, cvičenie, bylinné čaje alebo výživové doplnky. Cieľom je celkové zlepšenie zdravotného stavu, nielen odstránenie symptómov zdravotného problému. Viac o terapeutických metódach, ktoré využívam v poradenstve.

Ochrana súkromia

Rešpektujem súkromie návštevníkov mojich stránok a klientov Fertility poradenstva. Osobné údaje a kontaktné informácie zdelené v rámci súkromného poradenstva nebudú nikdy zverejnené ani poskytnuté tretím stranám.


S pozdravom

Ing. Helena Bieliková

Logo Fertility.sk 

Mobil ČR: +420 776 311 013
Skype: helena.bielikova

E-mail: info@fertility.sk


Kam ďalej?

Zasielať novinky na e-mail