Symptotermálna metóda

Symptotermálna metóda prináša jedinečný spôsob monitorovania reprodukčného zdravia ženy. Pomôže Vám overiť správne fungovanie štítnej žľazy, potvrdiť ovuláciu a dozvedieť sa mnohé ďalšie užitočné informácie o svojom reprodukčnom zdraví. Jediné čo budete potrebovať je teplomer a pár minút denne na zmeranie a zaznamenanie bazálnej teploty do grafu.

Séria článkov o symptotermálnej metóde bola prevzatá zo stránky www.rodina.cz.

Symptotermálna metóda VI. - Vplyv liekov na znaky plodnosti

Množstvo liekov ovplyvňuje plodnosť ženy. Nasledujúca tabuľka ukazuje prehľad vplyvu konkrétnych skupín liekov na znaky plodnosti, ktoré žena hodnotí pri STM. Pri užívaní akéhokoľvek prípravku je potrebné, aby bol pacient dostatočne informovaný o jeho žiaducich a nežiaducich účinkoch. Bohužiaľ, väčšinou v informačnom letáku výrobcovia neuvádzajú vplyv na znaky plodnosti, a ak áno, týka sa to iba menštruácie.

Symptotermálna metóda V. - Problémy menštruačného cyklu

Zdá sa vám, že vaše meranie teploty, hlienu alebo čípku nezodpovedá štandardnej schéme?

Symptotermálna metóda IV. - Syntéza

Symptotermálna metóda (STM) je často spájaná s prirodzeným plánovaním rodičovstva (PPR). Viete, v čom sa tieto pojmy odlišujú?

Symptotermálna metóda III. - Poloha čípka maternice

Čípok slúži ako dvierka reprodukčných orgánov ženy - otvára sa raz za mesiac v období plodných dní. Viete kedy?

Symptotermálna metóda II. - Meranie teploty

V tejto kapitole uvádzame zásady merania bazálnej teploty - výber teplomera, stanovenie rozhrania, eliminácia nepresných meraní.

Symptotermálna metóda I. - Životodarný hlien

Snažíte sa počať? Viete, že prichádzajúcu ovuláciu vám oznámi cervikálny hlien? A viete tiež, že tento hlien ovplyvňuje životnosť spermií a jeho nevhodná kvalita vám môže brániť v počatí? Každá žena ktorá si praje otehotnieť vie, že si môže merať teplotu, aby určila, kedy a či vôbec ovuluje, aby vhodným načasovaním zvýšila pravdepodobnosť počatia na maximum. Nie je ale na zlosť, že meraním teplôt sa ovulácia zistí, až keď už je dávno po nej?

Zasielať novinky na e-mail