08.10.2009

Ako sa dostať do správnej nálady

ilustratívny obrázok

Pokúšate sa otehotnieť, ale vôbec nemáte chuť na milovanie? Máme pre vás niekoľko spoľahlivých tipov ako sa dostať do správnej „nálady“.

Najväčšími nepriateľmi erotiky sú nepochybne únava, stres a celková nepohoda. Keď niečo z toho presiahne únosnú mieru, ťažko sa budete nútiť do milovania. Ak sa však celkovo cítite dobre, len akosi nemáte pomyslenie na sex, existujú možnosti ako tomu pomôcť.

Čo môžete urobiť hneď

Rýchla pomoc v plodných dňoch:

Prechádzka

Spoločná prechádzka v prírode je príjemná aktivita, ktorá vám pomôže odpútať sa od starostí a naladiť sa na partnera. Pohyb vám zároveň zahreje a prekrví organizmus, a pripraví vás na ešte lepšie pokračovanie.

Nápoj lásky

Vyskúšajte horúcu čokoládu, do ktorej pridáte trošku čili – tento nápoj prebudí Vaše zmysly.

Ďalšia možnosť je varené červené víno s klinčekmi, škoricou a medom. Korenisté víno Vás uvoľní a zahreje na tých správnych miestach.

Ak vás ani tento nápoj neupútal, môžete vyskúšať zázvorový čaj a mätou a medom.

Romantická večera

Za týmto účelom môžete navariť akékoľvek Vaše obľúbené jedlo, ale nemalo by byť príliš ťažko stráviteľné – aby ste ešte vládali dokončiť Váš pôvodný zámer :-). Odporúčame napríklad rizoto, rybu so zeleninou, alebo hydinové soté s prílohou zo zelených fazuliek. Dokonalosť nie je podstatná, dôležité je aby ste sa obaja cítili príjemne a spoločne si vychutnali s láskou pripravené jedlo.

Stimulačný účinok jedla podporíte pridaním vhodného korenia teplého a štipľavého charakteru – napríklad klinčeky, muškátový oriešok, cesnak, cibuľa, chren alebo štipľavé papričky. Len pozor aby ste sa papričiek pri čistení nedotýkali holými rukami. Štipľavá zložka papričiek kapsaicín sa dotykom ľahko prenáša, a mohlo by to Vašu noc lásky okoreniť až príliš :-)

Výsledný dojem podporí pekné prestieranie, príjemná hudba a intímne osvetlenie so sviečkami.

Dobrý film

Správnu náladu podporí vhodne vybratý film – najlepšie taký, ktorý Vás uvoľní a rozosmeje, dobre načasovaná scéna s ľahko erotickým nábojom často zapôsobí na ženskú dušu viac ako hodinové pozeranie porna. Ak ste veľmi unavení, vyhýbajte sa pozeraniu filmov ktoré Vás môžu uspať.

V poslednej dobe sa ponuka erotických filmov rozširuje o špeciálnu produkciu vhodnú aj pre ženy. Na rozdiel od klasického porna je tu kladený väčší dôraz na príbeh, realistickejšie dialógy, a mužské postavy sú volené tak aby ulahodili aj ženskému publiku.

Medzi „feministické“ erotické filmy sa zaraďujú napríklad tieto:
 • Five stories for her (réžia Erika Lust) 
 • The Gift (réžia Roberto Valtueňa) 
 • Constance (produkcia Lars von Trier) 
 • Pink Prison (produkcia Lars von Trier) 
 • Bizzare Women (réžia Andrew Blake) 
 • filmy režisérky Petry Joy

Masáž

Vzájomná masáž Vám pomôže relaxovať a naladiť sa jeden na druhého.
Použitie masážnych olejov pomôže zvýšiť pôžitok z fyzického kontaktu.

Pikantný rozhovor

Zaveďte rozhovor na šteklivú tému, a Vaše myšlienky sa automaticky nasmerujú tam kde treba...

Naše tipy:
 • Zistite partnerov názor na nejakú zaujímavú erotickú praktiku, o ktorej ste sa dočítali.
 • Zdôverte sa s Vašou tajnou erotickou túžbou, ktorú ste dosiaľ nerealizovali.
 • Porozprávajte o erotickom sne, ktorý ste mali - nemusí byť nutne pravdivý, ale radšej pomlčte ak by Vaše túžby mohli partnera skôr zraniť. Nemá zrejme zmysel hovoriť o Vašej túžbe po milovaní s tajomným cudzincom s mimoriadne štedrými proporciami.

Pre inšpiráciu si môžete spolu prelistovať erotický časopis alebo navštíviť podobne ladenú webovú stránku. Nezabudnite pritom, že hlavným cieľom je spoločný príjemný zážitok, a všímajte si, či prezeranie zmyselných obrázkov nemá na partnera skôr neželaný účinok.

Čo môžete robiť priebežne

Ak chcete byť „vždy pripravení“ a nespoliehať sa na náhodu, mali by ste sa venovať pravidelnej pohybovej aktivite, ktorá pozitívne ovplyvní nielen Vašu kondíciu, ale aj sebavedomie, duševnú rovnováhu a optimálnu hladinu hormónov. Mali by ste sa vyhýbať rýchlemu občerstveniu a dbať na dostatočný príjem zeleniny, celozrnných obilnín, strukovín a kvalitných bielkovín.

Samozrejmosťou je nefajčiť a minimalizovať príjem kofeínu a alkoholu - tieto obľúbené povzbudzovacie prostriedky majú zhubný vplyv na plodnosť. Muži by si mali dať pozor na nadmernú konzumáciu piva, má totiž estrogénne pôsobenie a znižuje produkciu testosterónu, čím negatívne ovplyvňuje nielen libido ale aj plodnosť.

V neposlednom rade nezabúdajte na zdravý spánok a celkový primeraný oddych – unavený a prepracovaný človek ťažko „prepne“ svoje myšlienky na milovanie. Možno máte sami skúsenosť s tým, že počas dovolenky, keď máte možnosť zabudnúť na starosti z práce, sa vám chce milovať častejšie. Mnohí by tiež dosvedčili, že sa im podarilo otehotnieť práve na dovolenke, alebo v období keď vypustili z hlavy nejaký dlhodobý problém.

V horizonte niekoľkých dní vám k lepšiemu erotickému naladeniu dopomôže užívanie týchto byliniek a korenín:

 • damiána (Turnera diffusa) – afrodiziakum, vhodná pri impotencii a frigidite
 • jazmín
 • koriander siaty
 • kotvičník zemný (Tribulus terrestris) – podporuje tvorbu estrogénov u žien a testosterónu u mužov, čím významne podporuje libido a plodnosť
 • MACA, peruánsky ženšeň – zlepšuje hormonálnu rovnováhu, podporuje plodnosť a pôsobí ako afrodiziakum
 • pískavica grécke seno – afrodiziakum, zahrieva pohlavné orgány a obličky, ktoré majú z hľadiska čínskej medicíny kľúčový význam pre plodnosť
 • škorica – podporuje zohriatie a prekrvenie
 • vitex jahňací (Vitex agnus castus) – zlepšuje hormonálnu rovnováhu a zlepšuje sexuálne funkcie
 • zázvor lekársky – stimuluje krvný obeh, podporuje zohriatie a prekrvenie
 • zeler voňavý – podporuje zohriatie a prekrvenie
 • ženšeň pravý – zvyšuje hladinu energie a pôsobí ako afrodiziakum


Autor článku:
Helena Bieliková

Zasielať novinky na e-mail