Zdravie

V tejto sekcii nájdete zaujímavé informácie na tému plodnosť a reprodukčné zdravie. Dozviete sa:

Ak sa už nejaký čas snažíte otehotnieť, možno Vás bude tiež zaujímať, ako prebiehajú vyšetrenia plodnosti a kedy je potrebné vyhľadať pomoc odborníka.
Číslo stránky:
10.01.2013

Tehotenská cukrovka

Tehotenská cukrovka je stav charakterizovaný zvýšenou hladinou krvného cukru počas tehotenstva. Vyskytuje sa u 2 až 10% nastávajúcich mamičiek, je to teda jeden z najbežnejších zdravotných problémov v tehotenstve.

08.01.2013

Preeklampsia a eklampsia

Diagnóza pôvodne známa ako toxémia, je charakterizovaná zvýšeným krvným tlakom a zvýšeným obsahom bielkovín v moči. Obvykle sa prejavuje v druhej polovici tehotenstva, často až ku koncu tretieho trimestra. Nediagnostikovaná preeklampsia môže viesť k eklampsii, čo je vážny stav ohrozujúci zdravie a život matky aj dieťaťa.

12.12.2012

Prehľad a porovnanie antikoncepčných metód

Voľba antikoncepčnej metódy nie je len otázkou účinnosti v zmysle prevencie nechceného otehotnenia, ale aj ochrany pred pohlavne prenosnými ochoreniami, náročnosti aplikácie, záťaže na organizmus a i. Nájdite si metódu, ktorá bude spĺňať Vaše požiadavky.

10.08.2012

Naturopatia - prírodná liečba

Pre mnohých môže byť tento alternatívny medicínsky smer iba módnym výstrelkom, jeho korene však siahajú do antického Grécka, k otcovi modernej lekárskej náuky - Hippokratovi. Za tie roky sa naturopatia etablovala ako celostná medicína, ktorá akceptuje osobnosť pacienta a prebúdza liečivé sily jeho vlastného tela.

09.08.2012

Výskum: sexuálna spokojnosť

Pomôžte zefektívniť psychoterapeutickú liečbu párov s poruchami plodnosti. Zúčastnite sa anonymného výskumu, ktorý pomôže objasniť možné odlišnosti v sexuálnom správaní a cítení žien s poruchami reprodukcie. Stačí vyplniť dotazník, odkaz nájdete v článku.

03.04.2012

Psychika a psychosomatika

Je nám známe, že orgán zodpovedný za reguláciu väčšiny telesných pochodov je mozog. Keď však príde na ochorenie, často podceňujeme význam psychiky a podvedomia, ktoré môžu spôsobovať rôzne psychosomatické komplikácie, vrátane porúch plodnosti.

08.03.2012

Tehotenské testy

Domáce tehotenské testy sú užitočná pomôcka na určenie raného tehotenstva. Sú pomerne spoľahlivé, napriek tomu je isté riziko falošne pozitívneho či negatívneho výsledku. Aby ste zabránili predčasnej nádeji alebo sklamaniu, zistite viac o spôsobe, akým fungujú.

24.02.2012

Kedy vyhľadať pomoc

V akých situáciách je potrebné vyhľadať pomoc odborníka.

Superpotraviny pre plodnosť

Tieto potraviny dokážu napomôcť našej plodnosti - podporujú libido, napomáhajú tvorbe zdravých vajíčok a spermií, regulujú imunitu a hladiny hormónov, znižujú riziko potratu, a celkovo prospievajú dobrému zdraviu.

20.07.2011

Detoxikácia

V tele moderného človeka sa bežne nachádza množstvo rôznych cudzorodých chemikálií, ktoré narušujú metabolické procesy, interferujú s hormonálnou reguláciou a môžu spôsobovať neplodnosť.

28.06.2011

Neberte mi moje dieťa

MUDr. Helena Máslová: Pôrodnice nerešpektujú argumenty o škodlivosti separácie dieťaťa a matky po pôrode.

06.03.2011

Vitamíny na podporu plodnosti ženy

Neplodnosť často súvisí s nedostatočným príjmom alebo vstrebávaním niektorých kľúčových živín. Uvedený zoznam obsahuje potrebné vitamíny a minerály v terapeutických množstvách.

Vyšetrenie muža

Základným vyšetrením plodnosti muža je vyšetrenie spermiogramu. Ak výsledky nie sú dobré, nasledujú ďalšie vyšetrenia s cieľom objasniť príčinu narušenia plodnosti a navrhnúť primeranú liečbu.

13.02.2011

Sprievodca pôrodnicami

Celoslovenský prieskum pôrodníc online. Projekt realizuje www.rodinka.sk.

02.12.2010

Reprodukčné zdravie

Je bezdetnosť choroba? Na základe definície WHO a váhy argumentu, že absencia zdravia znamená chorobu, je možné považovať bezdetnosť za chorobu.

01.12.2010

Výhody a nevýhody jednotlivých metód na uľahčenie pôrodu

Prehľad polôh pri pôrode a bežných metód na uľahčenie pôrodu, ich výhody a nevýhody.

01.11.2010

Kto je dula?

„Dula“ je starý grécky názov, označujúci špeciálne vyškolenú ženu, ktorá poskytuje starostlivosť ženám počas tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a dojčenia.

Bylinky, čaje a nápoje v tehotenstve

Tehotné ženy by sa mali vyhýbať mnohým bylinkovým čajom a nápojom, ktoré sú inak zdraviu prospešné. V tomto článku nájdete zoznam najbežnejších nápojov rozdelených do štyroch skupín podľa bezpečnosti ich užívania v tehotenstve.

Potraviny a koreniny v tehotenstve

Počas tehotenstva by ste sa mali vyhýbať nadmernému užívaniu väčšiny korenín, vrátane byliniek ako bazalka či majoránka. Mnohé koreniny stimulujú maternicu a vo väčšom množstve by mohli vyvolať kontrakcie. V tomto článku nájdete zoznam najbežnejších korenín, rozdelených do štyroch skupín podľa bezpečnosti ich použitia v tehotenstve.

Liečivé rastliny v tehotenstve

Tehotenstvo vyžaduje zvýšenú opatrnosť pri užívaní všetkých foriem liečiv, vrátane liečivých rastlín. Mnohé byliny stimulujú maternicu a vyvolávajú kontrakcie, iné zas obsahujú mutagénne zlúčeniny, ktoré poškodzujú plod. V tomto článku nájdete zoznam najznámejších liečivých rastlín, rozdelených do štyroch skupín podľa bezpečnosti ich použitia v tehotenstve.

Číslo stránky:

Zasielať novinky na e-mail