Zdravie

V tejto sekcii nájdete zaujímavé informácie na tému plodnosť a reprodukčné zdravie. Dozviete sa:

Ak sa už nejaký čas snažíte otehotnieť, možno Vás bude tiež zaujímať, ako prebiehajú vyšetrenia plodnosti a kedy je potrebné vyhľadať pomoc odborníka.
Číslo stránky:

Chlorella

Jednobunková sladkovodná mikroskopická riasa. Cení sa najmä pre bohatý komplex živín, najmä obsah železa, kyseliny listovej a vitamínu B12. Pre svoj vysoký obsah chlorofylu, ktorý je najvyšší zo všetkých známych rastlín, má sýtu smaragdovo zelenú farbu.

Zelený jačmeň

Sušená šťava zo zeleného jačmeňa je jedinečný zdroj biologicky využiteľných vitamínov, minerálov a enzýmov. Jedinečný alkalizujúci účinok.

Kurkuma

Krásne žltá s charakteristickou sladkasto drevitou chuťou a vôňou. Je neodmysliteľnou súčasťou indickej kuchyne a kari zmesí. Hodí sa k ryži a zeleninovým jedlám. Indické ženy ju používa aj na kozmetické účely.

Zázvor

Jemne mletý koreň zázvoru dodá šmrnc jedlám aj nápojom. Príjemne zahreje v chladnom období. Je neoddeliteľnou a nezameniteľnou súčasťou orientálnej kuchyne a tradičného liečiteľstva.

Kokosový olej

Panenský kokosový olej je vynikajúca pochúťka s jedinečnými zdravotnými účinkami. Môžete ho použiť pri starostlivosti o jemnú, citlivú pokožku alergikov, tehotných žien a malých detí.

Ricínový olej

Ricínový olej sa používa prevažne zvonka na regeneráciu pokožky a zahrievajúce obklady a masáže pri rôznych poruchách funkcie vnútorných orgánov súvisiacich so zhoršeným prekrvením.

24.10.2014

Prekvapivé tipy na zlepšenie hormonálnej rovnováhy

Tento článok Vás určite poteší :-) nájdete tu niekoľko veľmi príjemných odporúčaní na podporu obnovy hormonálnej rovnováhy a plodnosti. Pomôže maslo, želatína, mrkva alebo objatie...

27.09.2014

Hľadanie rovnováhy, alebo ako byť priateľom vlastného zdravia

V oblasti starostlivosti o zdravie a plodnosť panuje množstvo nejasností, mýtov (a legiend). Výskumy, informácie a zaručene overené správy sa podchvíľou menia a navzájom popierajú. Ako sa má v tom človek zorientovať a zachovať si duševné zdravie?

18.07.2014

Skutočné ženy po pôrode

Telo ženy sa tehotenstvom a kojením zmení - strie na bruchu, povolené brušné svaly, menej pevné prsia. Väčšina žien tieto zmeny prijíma s nevôľou, v lepšom prípade ich stoicky akceptujeme. Prečo sa však na to nepozrieť pozitívne?

Ako zmierniť tehotenskú nevoľnosť

Ranná nevoľnosť je považovaná za jeden z najbežnejších príznakov tehotenstva, a mnohé ženy sa pyšnia mierou svojej nevoľnosti, ako dôkazom prosperujúceho tehotenstva. Je to však skutočne nevyhnutné?

17.03.2014

Sexualita ženy vo vyššom veku

Je to v poriadku, že čím som staršia, tým ako by ma sex až tak nezaujímal? Zohráva tu vek skutočne nejakú úlohu alebo to súvisí s niečím iným? Aké ťažkosti sa tu starnutím u mňa môžu objaviť? A čo môžem urobiť pre zlepšenie sexuality a celkovej spokojnosti? Odpovede na tieto a podobné otázky vám ponúkame v tomto článku.

06.03.2014

Ženské sexuálne dysfunkcie

Je to normálne, že nepociťujem až takú intenzívnu túžbu po styku? A tá bolesť, ktorá sa občas objaví, neznamená už niečo závažné? Sú moje pocity a reakcie pri sexe prirodzené, normálne? Čo je a čo už nie je v sexualite žien v poriadku? Takéto a podobné otázky si iste občas kladie nejedna z nás... Sú totiž aj ženy, ktorým napríklad nedosahovanie orgazmu pri pohlavnom styku s partnerom celkovo neprekáža a napriek tomu svoj sexuálny život považujú za dostatočne uspokojivý.

04.12.2013

Nepriatelia plodnosti

Čomu sa treba vyhýbať, keď plánujete otehotnieť?

12.11.2013

Nutričná podvýživa

Nedostatok dôležitých živín stojí za mnohými zdravotnými problémami, civilizačnými ochoreniami aj poruchami plodnosti. Ako je možné, že v dnešnej dobe relatívneho dostatku potravín toľko ľudí trpí nutričnou podvýživou?

04.11.2013

Čo Vás čaká po pôrode

Šestonedelie je obdobie náročných zmien - prelaďovanie hormónov, rozbiehanie laktácie, krvácanie, hojenie pôrodných rán a popri tom starostlivosť o novorodenca. Prinášame užitočné informácie o tom, čo môžete čakať a ako zmierniť zdravotné komplikácie.

17.06.2013

Príznaky pôrodu

Ako spoznáte blížiaci sa pôrod? Ako zistíte, kedy máte čas a kedy je lepšie neodkladne vyraziť do pôrodnice?

06.02.2013

Celostná liečba neplodnosti

Mnohí lekári aj alternatívni terapeuti majú tendenciu posudzovať zdravie z hľadiska izolovaných celkov. Pri problémoch s plodnosťou sa sústredia výhradne na oblasť reprodukčných orgánov a hormonálnej regulácie. Plodnosť však nie je len záležitosť vaječníkov, maternice, semenníkov a hypofýzy.

29.01.2013

Vyšetrenia v tehotenstve

Počas tehotenstva žena absolvuje množstvo rôznych vyšetrení za účelom overenia správneho vývoja plodu, vylúčeni rizika vývojových vád a upresnenie termínu pôrodu.

28.01.2013

Trimestrálny screening, Triple test

Tieto vyšetrenia sú zamerané na odhalenie zvýšeného rizika najčastejších vývojových vád plodu. Nejde o diagnostické testy, ale len detekčné testy - abnormálne hodnoty neznamenajú, že bola diagnostikovaná chromozomálna anomália, informujú však o možnosti zvýšeného rizika.

18.01.2013

Panvové dno

Málokto má bez cieleného cvičenia panvové dno v dobrej kondícii. Pri plánovaní tehotenstva by preto každá žena mala pamätať aj na spevnenie tejto svalovej skupiny. V tehotenstve a pri pôrode jej bude pevné a pružné panvové dno neoceniteľným pomocníkom.

Číslo stránky:

Zasielať novinky na e-mail