O tomto webe

Milí priatelia, je mi cťou, že Vás moje stránky zaujali natoľko, že ste sa rozhodli zistiť viac o tom, čo sa za tým skrýva :-) Stránky Fertility.sk (a neskôr Fertility.cz) vznikli v dôsledku mojej vlastnej dlhoročnej skúsenosti s neplodnosťou a endometriózou.

V priebehu svojej existencie tieto stránky podstúpili niekoľko "redizajnov" a štrukturálnych zmien, z pôvodne anonymného, neosobného webu sa časom stali celkom adresné, osobné stránky.

Možno sa pýtate:

"Prečo by niekto vytváral také skvelé stránky, a nechcel sa k nim priznať?" :-)

hlavne anonymne...

Dôvod je vcelku jednoduchý: v čase vzniku týchto stránok bolo mojím oficiálnym povolaním niečo celkom iné. Nebola som pripravená na možnosť, že by moje neúspešné snaženie o otehotnenie vošlo do všeobecnej známosti medzi všetkými ľuďmi, ktorí by do vyhľadávača zadali moje meno... Kolegovia, známi, potenciálni zamestnávatelia. Nie všetci sú priatelia s dobrým úmyslom.

Problematika neplodnosti však vypĺňala väčšinu mojich "súkromných" myšlienok - jednoducho preto, že som sa dlhé roky neúspešne snažila otehotnieť. Práca na tomto webe nemala žiaden ekonomický rozmer, bol to len akýsi altruistický počin konaný s nádejou, že informácie na mojich stránkach pomôžu ostatným  ľuďom s podobným problémom. A tak trochu aj s iracionálnou nádejou, že táto "obeť" v podobe obrovského množstva času a energie, ktoré som do toho investovala, prinesie priamo či nepriamo aj mne ten kľúčový kontakt alebo informáciu, ktorá mi pomôže k otehotneniu. Kto by si za takých okolností kazil karmu myšlienkami na peniaze? :-)

Vďaka tejto práci som spoznala mnohých úžasných ľudí, ktorí ma neustále posúvali o kúsok ďalej a ďalej... Svojimi otázkami, pochybnosťami, úvahami. Vďaka nim som sa v krátkom čase dostala omnoho ďalej, než by som to dokázala sama. Až nakoniec prišla tá správna osoba, informácia, a výzva. Posledný boj v cieľovej rovinke. Po 6,5 roku všemožných pokusov a experimentov so stravou, výživovými doplnkami, cvičením, bylinkami, čínskou medicínou a liečiteľmi som konečne otehotnela. Tehotenstvo bolo v podstate bezproblémové, desať dní po termíne som porodila nádherné, len trošičku modré bábätko :-) Viac sa dočítate v článku Moje zázračné tehotenstvo.

Pridali sa ďalšie poradenské úspechy, ďalšie bábätká a vyriešené zdravotné problémy. Moje stránky už viac neboli anonymné. Odhodlala som sa konečne vyjsť s pravdou von a priznať pred svetom, kto sa skrýva za pseudonymom Hebe. Tento dlho odkladaný "coming out" mi priniesol nielen úľavu, ale aj novú odvahu a odhodlanie k ďalšej práci v tomto neľahkom boji.

Čo je vlastne cieľom týchto stránok?

1) Priniesť nádej

Chceme priniesť nádej...Keď som začínala s touto prácou, nebolo prakticky možné dohľadať žiaden zdokumentovaný prípad o účinnosti prírodnej liečby endometriózy (a mnohých ďalších diagnóz súvisiacich s neplodnosťou). A ak neexistuje známy prípad, ako by sa mohol niekto odhodlať vsadiť svoje zdravie na prírodu? Drvivá väčšina žien v tom čase jednoducho verila, že endometrióza je neliečiteľná, a jedinou možnosťou, ako udržať túto chorobu pod kontrolou, sú lieky a operácie.

Dnes - o 8 rokov neskôr - poznám ja osobne tri ženy s endometriózou, ktoré "spontánne zázračne" otehotneli po dlhoročnej neplodnosti vďaka prírodnej liečbe, a ďalšie, ktorým sa výrazne zlepšili prejavy tohoto ochorenia (kruté bolesti, silné menštruačné krvácanie). Ďalšie prípady uzdravenia vďaka prírodnej liečbe sú popísané na webe - napríklad tu, na anglických stránkach ich nájdete desiatky.

Sú k dispozícii prípadové štúdie, aj oficiálne vedecké štúdie o účinnosti prírodných metód na liečbu porúch ovulácie, syndróm PCOS, zvýšenú zrážanlivosť krvi, hormonálnu nerovnováhu u mužov aj žien vrátane porúch funkcie štítnej žľazy, autoimunitných ochorení, či opakovaných potratov. Prírodná liečba dokonca zaberá aj pri problémoch ako predčasná menopauza, alebo nepriechodnosť vajcovodov. Aj na slovenských a českých weboch dnes už nájdete množstvo kvalitných informácií a poskytovateľov alternatívnej zdravotnej starostlivosti. A to všetko je veľmi dobre! Pretože kde je nádej (a vôľa), tam je cesta.

Ľudia dnes už vedia - a veria, že uzdravenie pomocou prírodnej liečby je možné, a to je obrovský krok vpred :-)

2) Zvýšiť informovanosť

o možnostiach liečby neplodnosti a iných ochorení reprodukčného zdravia. Syntetické hormóny, lieky a operácie sú len jeden dielik mozaiky. Prírodná liečba nám poskytuje úžasné možnosti k uzdraveniu seba samého s minimom vedľajších účinkov. Skutočné uzdravenie vyžaduje isté odhodlanie, čas a aj trochu peňazí, ale zdravie a možnosť mať zdravé deti za to stojí!

3) Znížiť manipulovateľnosť ľudí

Stali sa z nás bezmocné bábky vo veľkej hre.Náš národ bol niekoľko desaťročí vedený k tomu, aby zodpovednosť za vlastné zdravie prenechal plne v rukách odborného zdravotného personálu - lekárov a lekárnikov. Zámer to možno nebol zlý, ale vymklo sa to spod kontroly (ako skoro všade tam, kde ľudia nechajú zodpovednosť za svoje záležitosti v rukách cudzích ľudí).

Výsledok je ten, že mnohí z nás sa s prepáčením ani nevytento bez toho, aby užili tabletku :-) Stali sme sa bezmocnými bábkami vo veľkej hre. Celý systém zdravotníctva je v područí ekonomických záujmov zdravotných poisťovní a farmaceutických spoločností.

V záujme objektivity musím dodať, že zďaleka nie všetci zamestnanci poisťovní a farmabiznisu, nehovoriac o zdravotníkoch, sú neľudské obludy bez chrbtovej kosti :-) Nesmierne si vážim si všetkých tých, ktorí sa snažia robiť slušnú prácu a skutočne pomôcť ľuďom so zdravotnými problémami. Problémom je predovšetkým vedenie spoločností, ktoré rozhodujú o prerozdelení peňazí v zdravotníctve. Ako všade tam, kde sa točí veľká moc a peniaze, aj tu je bezcharakterných oblúd viac, než by sa patrilo.

Skutočne chcete bez zachvenia zveriť celé svoje zdravie a plodnosť do rúk týchto ľudí? Nebolo by nakoniec lepšie rozhodovať o svojom zdraví sám, len s občasným prispením spoľahlivého lekára, liečiteľa či terapeuta?

Bolí ma vidieť, koľko mladých žien sa nechá zlákať reklamou na antikoncepčné tabletky. Nevedia, že riskujú závažné, dlhodobé zdravotné problémy, neplodnosť až smrť?

Bolí ma vidieť, koľko párov s poruchami plodnosti poslušne "zobe" syntetické hormóny a bez váhania podstupuje finančne, fyzicky aj psychicky nesmierne vyčerpávajúce procedúry umelého oplodnenia. Bez toho, aby predtým dali šancu prírodnej liečbe.

Máte predstavu, koľko trápenia by sme si ušetrili, keby sme sa dokázali naučiť mať radi sami seba, pozorne a s láskou sa starať o svoje telo? Keby sme sa naučili sami rozlišovať, čo je pre nás dobré?

4) Vytvoriť priestor, ktorý bude fungovať podľa mojich predstáv :-)

Zažila som dosť korporátneho prostredia a zdieľaných projektov na to, aby som pochopila, že čo je spoločné, nakoniec celkom nepatrí nikomu. Že keď sa pridám k väčšiemu projektu, nebudem si môcť písať o čom sa mi chce, kedy sa mi chce a ako sa mi chce.

Zatiaľ mám to šťastie, že si môžem dovoliť byť tak trochu "nezisková" (za čo srdečne ďakujem môjmu manželovi :-)). Nie, nemáme účet vo švajčiarskej banke, nevlastníme jachtu ani Mercedes. Máme akurát toľko peňazí, že sme si mohli dovoliť s utiahnutým opaskom dovoliť postaviť domček pri Prahe. S najlacnejšími obkladačkami, ale pekným veľkým pozemkom. Príďte sa pozrieť, ak neveríte :-) Osobné poradenstvo robím u nás doma.

Bolo by určite jednoduchšie spojiť sa s niekým podobne uvažujúcim, alebo pripojiť sa k existujúcemu webu o zdraví. Možno to raz urobím. Ale v tej chvíli stratím veľký kus svojej "slobody slova". A všetci čitatelia týchto stránok prídu o tento jedinečný, ABSOLÚTNE NEZÁVISLÝ zdroj informácií.
Preto nám prosím držte palce, aby sa nám darilo naďalej aspoň tak, ako doteraz :-)

Dodatok pre skeptikov: poviete si možno, že nikto nie je celkom objektívny a dokonale nezávislý. Že jediný rozdiel oproti bodu 3 je ten, že teraz Vás chcem manipulovať ja :-) Úvaha je to dobrá, máte u mňa bod za logické uvažovanie a opatrnosť. Našťastie máte možnosť overiť si všetky informácie z mojich stránkach aj poradenstva na vlastnú päsť, a utvoriť si vlastný názor. Stačí Vám k tomu trochu času, znalosť anglického jazyka a vyhľadávač. A ak narazíte na nejaký rozpor, budem Vám vďačná, ak ma na to upozorníte :-) chybu s radosťou urýchlene opravím.

Moja skromná vízia...

Ktovie, možno o ďalších desať či dvadsať rokov sa dočkáme aj toho šťastia, že kvalifikovaní poskytovatelia alternatívnej zdravotnej starostlivosti budú platení zo zdravotného poistenia! A že zdravotné poistenie bude zvýhodňovať ľudí, ktorí sa o svoje zdravie zodpovedne starajú. No nepredbiehajme.


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem za trpezlivosť, a prajem Vám veľa šťastia na ceste k lepšiemu zdraviu.


S pozdravom

Ing. Helena Bieliková

Logo Fertility.sk 

Mobil ČR: +420 776 311 013
Skype: helena.bielikova

E-mail: info@fertility.sk

Zasielať novinky na e-mail