27.07.2015

Niečo málo o mne...

Helena Bieliková, Fertility konzultantK mojim záujmom odjakživa patrila klasická aj prírodná medicína, a objavovanie súvislostí medzi nimi. Vlastná bolestná skúsenosť s neplodnosťou a endometriózou ma priviedla k intenzívnemu štúdiu problematiky reprodukčného zdravia. Z nutnosti sa časom stala vášeň a nové životné poslanie. 

Niečo z minulosti...

Vyštudovala som dizajn na FA STU v Bratislave. V roku 2005 som sa vydala za najlepšieho chlapa v mojom živote, a odsťahovali sme sa do Prahy za lepším životom.

Počas štyroch rokov sa mi podarilo naštartovať celkom sľubnú kariéru na rozhraní IT a marketingu. Nie preto, že by som bola "kariéristka" a chcela odkladať rodinu, ale preto že rodina sa nedarila a práca áno. Čo je však nám ženám platná skvelá kariéra, keď všetko, čo v tej chvíli naozaj chceme, je bábätko?

Nasávala som všetky dostupné informácie o možných príčinách, a spôsoboch liečby neplodnosti. Keď už som mala pociť, že mi to "pretečie ušami", usúdila som, že by bolo lepšie to radšej niekam zapísať. Najlepšie niekam, kde sa k tomu bude môcť dostať každý, kto hľadá podobné informácie. Teda na web. 

Vo voľnom čase sme okolo roku 2007 s manželom vytvorili prvú verziu stránok Fertility.sk, o pár rokov neskôr sa pridala česká verzia Fertility.cz.

V roku 2012 som otehotnela mesiac pred plánovanou operáciou na odstránenie endometriálnej cysty. Viac sa dočítate v článku Moje záračné tehotenstvo. Dnes mám tri deti, a som za ne neskutočne vďačná :-)

Video

V tomto rozhovore s koučkou a tarotovou alchymistkou Karolínou Dobrovskou sa môžete pozrieť, ako vyzerám (skoro) naživo :-) Rozoberáme tu rôzne zaujímavé otázky - prečo je dnes toľko problémov s plodnosťou, ako môžeme podporiť prirodzené počatie a v neposlednom rade môj príbeh.

Ten popravde neveľmi rada rozprávam, som tak trochu introvert, ale bolo mi povedané, že je inšpiratívny, tak sa snažím prekonať a pohovoriť o veciach, ktoré by mohli pomôcť iným ľuďom v boji s ich trápením. Dúfam teda, že budete zhovievaví pri posudzovaní môjho rozprávačského výkonu :-)

Prajem príjemné pozeranie. Ak si myslíte, že by sa oplatilo natočiť pokračovanie, budem rada keď napíšete témy, ktoré by Vás zaujímali do diskusie pod týmto článkom, alebo na môj mail info@fertility.cz.Ing. Helena Bieliková

Logo Fertility.sk 

Mobil ČR: +420 776 311 013
Skype: helena.bielikova
E-mail: info@fertility.cz

Zasielať novinky na e-mail