27.07.2015

Niečo málo o mne...

Helena Bieliková, Fertility konzultantK mojim záujmom odjakživa patrila klasická aj prírodná medicína, a objavovanie súvislostí medzi nimi. Vlastná bolestná skúsenosť s neplodnosťou a endometriózou ma priviedla k intenzívnemu štúdiu problematiky reprodukčného zdravia. Z nutnosti sa časom stala vášeň a nové životné poslanie. 

Niečo z minulosti...

Vyštudovala som dizajn na FA STU v Bratislave. V roku 2005 som sa vydala za najlepšieho chlapa v mojom živote, a odsťahovali sme sa do Prahy za lepším životom.

Počas štyroch rokov sa mi podarilo naštartovať celkom sľubnú kariéru na rozhraní IT a marketingu. Nie preto, že by som bola "kariéristka" a chcela odkladať rodinu, ale preto že rodina sa nedarila a práca áno. Čo je však nám ženám platná skvelá kariéra, keď všetko, čo v tej chvíli naozaj chceme, je bábätko?

Nasávala som všetky dostupné informácie o možných príčinách, a spôsoboch liečby neplodnosti. Keď už som mala pociť, že mi to "pretečie ušami", usúdila som, že by bolo lepšie to radšej niekam zapísať. Najlepšie niekam, kde sa k tomu bude môcť dostať každý, kto hľadá podobné informácie. Teda na web. 

Vo voľnom čase sme okolo roku 2007 s manželom vytvorili prvú verziu stránok Fertility.sk, o pár rokov neskôr sa pridala česká verzia Fertility.cz.

V roku 2012 som otehotnela mesiac pred plánovanou operáciou na odstránenie endometriálnej cysty. Viac sa dočítate v článku Moje záračné tehotenstvo. Dnes mám tri deti, a som za ne neskutočne vďačná :-)

V súčasnosti sa venujem nielen mojim Fertility stránkam, ale aj individuálnemu Fertility poradenstvu. Čoskoro sa dostavili aj ďalšie úspechy - zázračné počatia u dlhodobo neplodných žien, uzdravenie z dlhodobých zdravotných problémov.

Video

V tomto rozhovore s koučkou a tarotovou alchymistkou Karolínou Dobrovskou sa môžete pozrieť, ako vyzerám (skoro) naživo :-) Rozoberáme tu rôzne zaujímavé otázky - prečo je dnes toľko problémov s plodnosťou, ako môžeme podporiť prirodzené počatie a v neposlednom rade môj príbeh.

Ten popravde neveľmi rada rozprávam, som tak trochu introvert, ale bolo mi povedané, že je inšpiratívny, tak sa snažím prekonať a pohovoriť o veciach, ktoré by mohli pomôcť iným ľuďom v boji s ich trápením. Dúfam teda, že budete zhovievaví pri posudzovaní môjho rozprávačského výkonu :-)

Prajem príjemné pozeranie. Ak si myslíte, že by sa oplatilo natočiť pokračovanie, budem rada keď napíšete témy, ktoré by Vás zaujímali do diskusie pod týmto článkom, alebo na môj mail info@fertility.sk.


Čo odo mňa môžete čakať?

Ak zvažujete využitie Fertility poradenstva, ale nie ste si istí, či to na Vás nebude "príliš alternatívne", rozhodovanie Vám uľahčí nasledujúci stručný prehľad.

Som za:
 • hľadanie rovnováhy - uprednostňujem umiernené, trvalo udržateľné metódy obnovy zdravia,
 • liečbu chronických zdravotných problémov pomocou úprav stravy, cvičenia, bylín, výživových doplnkov, masáží, akupunktúry a iných metód Tradičnej čínskej medicíny (TCM),
 • diétu podľa piatich elementov, diétu podľa krvných skupín, diétu podľa metabolických typov, detoxikačné kúry, preventívne nasadenie bezlepkovej diéty aj bez potvrdenia celiakie, 
 • zohľadnenie psychosomatického kontextu pri liečbe chronických ochorení a nasadenie primeraných liečebných metód - psychoterapia, koučing, meditácie, muzikoterapia, colorterapia a pod.,
 • liečbu akútnych a život ohrozujúcich stavov s nasadením modernej medicíny, aj za cenu vedľajších účinkov,
 • asistovanú reprodukciu v dobre odôvodnených prípadoch,
 • pôrod v inštitúcii s rýchlo dostupnou profesionálnou lekárskou pomocou (nie nutne nemocnica) - domáce pôrody pritom nijako neodsudzujem (obdivujem odvahu a silu domarodičiek :-)), ale ani nepresadzujem,
 • preventívne povinné očkovanie u detí s normálnou imunitou.
Som proti:
 • predpisovaniu liekov na ochorenia, ktoré možno vyriešiť jednoduchou úpravou životosprávy,
 • nasadzovaniu hormonálnej antikoncepcie u mladých dievčat a žien, ktoré ešte nerodili,
 • chirurgickému odstraňovaniu maternice a vaječníkov, pokiaľ nie je odôvodnené rakovinovými zmenami,
 • striktnému a dlhodobému vegetariánstvu, vegánstvu, vitariánstvu, raw diéte, Atkinsonovej diéte.

Ak tiež potrebujete potrebujete pomoc alebo radu, neváhajte ma kontaktovať.
Rada sa Vám budem venovať :-)


Ing. Helena Bieliková
Fertility konzultant

Logo Fertility.sk 

Mobil ČR: +420 776 311 013
Skype: helena.bielikova
E-mail: info@fertility.sk

Zasielať novinky na e-mail